RSS
poniedziałek, 17 stycznia 2011
Liebherr LTM 1200
Publikowany właśnie model pięcioosiowego żurawia to konstrukcja zwyciężająca wśród moich wszystkich konstrukcji pod kilkoma względami, a mianowicie:
Heavy haulage - DAF XF
Tym razem model DAFa XF 105 na kołach 24x43 w wersji czteroosiowego ciągnika siodłowego.
Excavator JS JCB 175
Zbudowanie w pełni zdalnie sterowanej pneumatycznej koparki było dla mnie zawsze wyzwaniem. Podjąłem się tematu około trzech miesięcy temu, tyle właśnie trwała budowa, trochę z uwagi na przewlekły brak czasu trochę przez wielokrotne przebudowywanie niektórych elementów, np obrotowej wieży - w sumie przebudowywana sześć razy, ramię trzy razy, obrotnica poprawiana kilkakrotnie z uwagi na niestabilność górnej ruchomej części co okazywało się dopiero niestety gdy praca miała być już gotowa i uruchamiałem silnik odpowiedzialny za obrót wieży.
Excavator Liebherr 9800
W związku z odezwami, które się pojawiły ażebym zabrał się za koparkę gąsienicową i w związku z tym, że wyszedłem im naprzeciw, prezentuję to co widać na zdjęciu. Na razie jedno zdjęcie gotowej konstrukcji, więcej będzie ale to zależy głównie od warunków pogodowych bo miały byc w plenerze. A plener póki co znowu pod ratraka jedynie... :)
Mini LEGO truck
Tym razem mała zdalnie sterowana ciężarówka z silnikiem napędzającym umieszczonym w przyczepie.

Tagi: truck
21:31, naturalbornuser
Link Dodaj komentarz »
MAN truck
Moje wypociny z ostatniego miesiąca: Miałem niejedną koncepcję jak wykorzystac dużą ilość żółtych bricków 2x1, pojawiła się nawet jedna niedorzeczna trochę, żeby zbudować Tweety`ego ale wybór padł na wywrotkę :)
Renault Magnum
Poniżej zdjęcia chyba najdłużej oczekującego na publikację mojego MOCa. Jest to Renault Magnum z napędem na cztery koła:
LEGO bus
Konkretnego źródła inspiracji dla budowy nie było, jednak z uwagi na to, ze w temacie autobus zastój, postanowiłem zbudować jakikolwiek, nieduży i zdalnie sterowany.

Tagi: bus
20:39, naturalbornuser
Link Dodaj komentarz »
LEGO Hummer H1 new version
Jak obiecałem wrzucam drugiego Hummera H1, tym razem w żółtej kolorystyce, mniejszych wymiarach, a jednocześnie z większą ilością funkcji.
LEGO Hummer H1
Witam. Postanowiłem zabrać się za budowę czegoś co będzie sprawdzało się w terenie, wybór padł na Hummera. W sumie zbudowałem dwa pojazdy, pierwszy czarny drugi żółty, drugi powstał po ukończeniu pierwszego gdy uznałem, że można lepiej :) Czy się udało oceńcie sami gdy opublikuję też drugą wersję bo postanowiłem wrzucić obie. Dziś pierwsza.