RSS
środa, 04 kwietnia 2012
JCB JS 175 cz. I
Nie wykluczam, że wrócę do modeli plastikowych, których budową zajmowałem się przez ostatnie lata, a które były z otwarciem przyjmowane na forum aczkolwiek w ostatnich tygodniach postanowiliśmy wspólnie z bratem spróbować sił w budowie modeli metalowych, tak jak dotychczas zmechanizowanych i zdalnie sterowanych otwierając w ten sposób nowe możliwości m.in jeśli chodzi o wielkość i funkcjonalność.
piątek, 08 kwietnia 2011
Excavator Liebherr 9250
Po pierwsze wybaczcie kolejnego MOCa w kolorze white, dla usprawiedliwienia wspomnę, że kolor yellow okrzyknięty kiedyś na forum jedynym słusznym kolorem nie odchodzi do lamusa :)
poniedziałek, 14 marca 2011
RC tractor
Mały, bawialny, nieskomplikowany, co tu więcej mówić. Powstał jako pomysł na wykorzystanie kół 20x30 przy okazji z 24x43 i micromotora.

Tagi: tractor
14:56, naturalbornuser
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 lutego 2011
JCB 8014
Zainspirowany dużą bawialnością buldożera w skali mikro jeśli chodzi o modele zdalnie sterowane, postanowiłem zbudować coś bardziej funkcjonalnego, jednocześnie także w małej skali.
wtorek, 15 lutego 2011
Front axle - instruction
Instrukcja mostu przedniego z przełożeniem 5:1 w zwrotnicach.

Tagi: Ideas
21:55, naturalbornuser
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 lutego 2011
Mini bulldozer
Nie będę się rozpisywał, nie ma o czym nawet w skrócie, szybka, zbudowana w jeden dzień zabawka o okresie życia również jednodniowym :)
piątek, 04 lutego 2011
Hummer H1 snow version on mattracks
Założeniem było skonstruować dobrze poruszający się po śniegu samochód, dzięki gąsienicowym zamiennikom kół. Zamiar udało się zrealizować częściowo gdyż po śniegu i w ogóle pojazd jeździ lepiej na szerokich kołach niż na gąsienicach. Wybór padł kolejny raz na Hummera H1, jako według mnie auto najlepiej pasujące do gąsienicowych mattracków.
poniedziałek, 17 stycznia 2011
Liebherr LTM 1200
Publikowany właśnie model pięcioosiowego żurawia to konstrukcja zwyciężająca wśród moich wszystkich konstrukcji pod kilkoma względami, a mianowicie:
Heavy haulage - DAF XF
Tym razem model DAFa XF 105 na kołach 24x43 w wersji czteroosiowego ciągnika siodłowego.
Excavator JS JCB 175
Zbudowanie w pełni zdalnie sterowanej pneumatycznej koparki było dla mnie zawsze wyzwaniem. Podjąłem się tematu około trzech miesięcy temu, tyle właśnie trwała budowa, trochę z uwagi na przewlekły brak czasu trochę przez wielokrotne przebudowywanie niektórych elementów, np obrotowej wieży - w sumie przebudowywana sześć razy, ramię trzy razy, obrotnica poprawiana kilkakrotnie z uwagi na niestabilność górnej ruchomej części co okazywało się dopiero niestety gdy praca miała być już gotowa i uruchamiałem silnik odpowiedzialny za obrót wieży.
Excavator Liebherr 9800
W związku z odezwami, które się pojawiły ażebym zabrał się za koparkę gąsienicową i w związku z tym, że wyszedłem im naprzeciw, prezentuję to co widać na zdjęciu. Na razie jedno zdjęcie gotowej konstrukcji, więcej będzie ale to zależy głównie od warunków pogodowych bo miały byc w plenerze. A plener póki co znowu pod ratraka jedynie... :)
Mini LEGO truck
Tym razem mała zdalnie sterowana ciężarówka z silnikiem napędzającym umieszczonym w przyczepie.

Tagi: truck
21:31, naturalbornuser
Link Dodaj komentarz »
MAN truck
Moje wypociny z ostatniego miesiąca: Miałem niejedną koncepcję jak wykorzystac dużą ilość żółtych bricków 2x1, pojawiła się nawet jedna niedorzeczna trochę, żeby zbudować Tweety`ego ale wybór padł na wywrotkę :)
Renault Magnum
Poniżej zdjęcia chyba najdłużej oczekującego na publikację mojego MOCa. Jest to Renault Magnum z napędem na cztery koła:
LEGO bus
Konkretnego źródła inspiracji dla budowy nie było, jednak z uwagi na to, ze w temacie autobus zastój, postanowiłem zbudować jakikolwiek, nieduży i zdalnie sterowany.

Tagi: bus
20:39, naturalbornuser
Link Dodaj komentarz »
LEGO Hummer H1 new version
Jak obiecałem wrzucam drugiego Hummera H1, tym razem w żółtej kolorystyce, mniejszych wymiarach, a jednocześnie z większą ilością funkcji.
LEGO Hummer H1
Witam. Postanowiłem zabrać się za budowę czegoś co będzie sprawdzało się w terenie, wybór padł na Hummera. W sumie zbudowałem dwa pojazdy, pierwszy czarny drugi żółty, drugi powstał po ukończeniu pierwszego gdy uznałem, że można lepiej :) Czy się udało oceńcie sami gdy opublikuję też drugą wersję bo postanowiłem wrzucić obie. Dziś pierwsza.