Blog > Komentarze do wpisu
LEGO Hummer H1
Witam. Postanowiłem zabrać się za budowę czegoś co będzie sprawdzało się w terenie, wybór padł na Hummera. W sumie zbudowałem dwa pojazdy, pierwszy czarny drugi żółty, drugi powstał po ukończeniu pierwszego gdy uznałem, że można lepiej :) Czy się udało oceńcie sami gdy opublikuję też drugą wersję bo postanowiłem wrzucić obie. Dziś pierwsza.

Hummer H1 – to nazwa cywilnej wersji, terenowego samochodu o nazwie HMMWV, stworzonego dla potrzeb Armii Stanów Zjednoczonych. Dla potrzeb marketingowych producent auta, firma AM General Corporation stworzyła markę Hummer.

 Sprzedaż luksusowych cywilnych wersji Humvee, znanych już jako Hummer, rozpoczęła się w 1992 roku. Pierwszy pojazd cywilny wykonano dla Arnolda Schwarzeneggera na jego szczególną prośbę. Wersja cywilna, oferowana w trzech wersjach nadwozia: Wagon, Hard Top i Soft Top, różni się od wersji wojskowej, przede wszystkim wnętrzem, które jest dostosowane do codziennej eksploatacji. Dodano pasy bezpieczeństwa, zagłówki, oświetlenie z halogenowymi żarówkami. Istnieje możliwość dokupienia wyposażenia dodatkowego takiego jak klimatyzacja, skórzane siedzenia, radio satelitarne, podłokietniki, przegrodę części bagażowej, czy chromowane detale nadwozia. Od strony technicznej inna jest instalacja elektryczna, gdyż wersja wojskowa ma 24, a cywilna 12 woltów. Całkowita masa pojazdu przekracza 3,5 tony, więc w Europie jest to samochód ciężarowy.


 

 

Napęd dwoma Xlami połączonymi sumatorem, przełożenie 5:1
Skręt za pomocą mediuma. Napęd na cztery koła, w mostach brak dyferencjałów, przód i tył kolebka poprzeczna wsparta na amortyzatorach.
Zadowolony jestem z całkiem ładnie pracującego zawieszenia i tego, że przy przepychaniu ściany albo PFy zatrzymują się albo koła obracają się na podłożu i nic nie przeskakuje.
Całość waży 2,2kg.

poniedziałek, 17 stycznia 2011, naturalbornuser

Polecane wpisy